Przejdź do zawartość

Odpowiedzi na pytania dotyczące składników

Często otrzymujemy pytania dotyczące składników, które stosujemy w naszych produktach. Oczywiście to naturalne, że klientów interesują substancje, których używają w domu i które nakładają na ciało.

Zależy nam na udzieleniu odpowiedzi na pytania dotyczące powodów stosowania określonych składników, ich działania i bezpieczeństwa.

A person using a deodorant

Sole glinu

Sole glinu są stosowane od ponad pół wieku jako aktywny składnik antyperspirantów w celu kontrolowania wydzielania potu i związanego z nim nieprzyjemnego zapachu ciała.

Unilever employees in a laboratory

Kontrola zanieczyszczeń

W niektórych produktach mogą występować niewielkie zanieczyszczenia (zwane „zanieczyszczeniami śladowymi”). Wynika to z ich naturalnej obecności w surowcach lub powstawania podczas procesu produkcyjnego.


Children brushing their teeth

Fluorki

Silne, zdrowe zęby i dziąsła są niezbędne dla zdrowia i dobrego samopoczucia. Regularne czyszczenie zębów pastą zawierającą fluor pomaga zapobiegać powstawaniu ubytków i poprawia higienę jamy ustnej.

A person washing their hair

Donory formaldehydu

Donory formaldehydu są szeroko stosowane w produktach do higieny osobistej jako bezpieczne i skuteczne środki konserwujące. Dostarczają one niewielką ilość formaldehydu przez cały okres przydatności produktu do użycia, chroniąc go przed zepsuciem.

Ženska-vonja-neoznačeno-stekleničko-detergenta

Środki zapachowe

Wiele osób lubi używać produktów zapachowych. Do ich opracowywania wykorzystujemy wyłącznie wysokiej jakości składniki, które spełniają światowe standardy określone przez International Fragrance Research Association (IFRA).

A person washing their hands with soap

Metyloizotiazolinon (MI)

Stosujemy środki konserwujące, aby zachować produkty do pielęgnacji domu i ciała w dobrym stanie. Bez tego mogłyby je zepsuć bakterie, drożdże i pleśnie.


A mother and baby

Wazelina

Petrolatum, bardziej znane jako wazelina, jest szeroko stosowane w kosmetykach i produktach do higieny osobistej. W przeciwieństwie do wielu innych maści i kremów ma ono wyjątkową zdolność nawilżania.

Plastic scrub beads

Plastikowe kulki do peelingu

Przestaliśmy stosować plastikowe kulki do peelingu w 2014 roku w odpowiedzi na obawy związane z gromadzeniem się mikroplastiku w oceanach i jeziorach.

Ruke koje utrljavaju kremu

Środki konserwujące

Środki konserwujące, jak sama nazwa wskazuje, pomagają zachować świeżość. Stosujemy je w celu ochrony naszych produktów przed bakteriami, drożdżami i pleśnią. Bez nich mogą one zacząć nieprzyjemnie pachnieć, zmieniać kolor lub porastać pleśnią.

A person wiping their face

Parabeny

Parabeny to rodzina składników stosowanych jako środki konserwujące w produktach do higieny osobistej. Termin „paraben” odnosi się do wielu nieco odmiennych form tych związków chemicznych, z których niektóre występują w przyrodzie.

A mother with a child

Fenoksyetanol

Fenoksyetanol jest przejrzystą, bezbarwną cieczą o słabym różanym zapachu, która występuje naturalnie, ale najczęściej stosowana jest jej wersja syntetyczna. Jest to jeden z najbardziej powszechnych środków konserwujących w produktach do higieny osobistej.

A person washing their hair

Silikony

Dzięki nim można osiągnąć wiele cech docenianych przez użytkowników produktów do pielęgnacji ciała, od jedwabistego efektu odżywek do włosów po gładkość dezodorantów w kulce.

A person cleaning their kitchen

Podchloryn sodu

Podchloryn sodu jest stosowany w naszych produktach do pielęgnacji domu, ponieważ jest silnym i szybko działającym środkiem dezynfekującym, który zwalcza szeroką gamę mikroorganizmów, w tym bakterie i wirusy.

A child showing soap on his hands

Triklosan i triklokarban

Te składniki antybakteryjne dzięki zastosowaniu w pastach do zębów, płynach do płukania ust, mydłach, dezodorantach i środkach czystości pomagają zachować zdrowe ciało i czysty dom.

Small pile of white powder

Dwutlenek tytanu

Dwutlenek tytanu jest białym proszkiem pozyskiwanym z naturalnie występujących minerałów. Czasami jest on nazywany TiO2, bielą tytanową lub CI 77891. Stosuje się go od wielu lat w wielu różnych produktach, w tym w żywności, produktach farmaceutycznych i kosmetykach. W przemyśle spożywczym dwutlenek tytanu jest oznaczany symbolem E171.

Bottle of talcum powder with some powder on yellow surface

Talk

Talk jest naturalnie występującym minerałem, który jest stosowany samodzielnie oraz jako składnik wielu produktów do pielęgnacji urody i ciała.

Wróć do góry