Przejdź do zawartość

Wazelina

Petrolatum, czyli substancja znana jako wazelina, jest powszechnie stosowana w kosmetykach i produktach higieny osobistej.

A mother and baby

Wyjątkowe właściwości nawilżające wazeliny odróżniają ją od wielu innych maści i kremów. Niektóre z nich utrzymują się tylko na powierzchni skóry lub zbyt szybko wnikają w skórę i ulatniają się.

Oryginalna wazelina Unilever — Vaseline® — wspomaga gojenie się suchej skóry, zamykając wilgoć wewnątrz i tworząc warstwę ochronną pod powierzchnią skóry. Zamykając wilgoć wewnątrz, Vaseline® pomaga radzić sobie z łuszczącą się, schodzącą skórą i przyspiesza jej naturalną odnowę.

Produkty higieny osobistej zawierające wazelinę są od dawna bezpiecznie stosowane, a Vaseline® od ponad 145 lat cieszy się zaufaniem i jest elementem podstawowego wyposażenia szafek łazienkowych. Dzisiejsza Vaseline® jest trzykrotnie oczyszczana i ma wiele zastosowań ochronnych i profilaktycznych, od kosmetyki po pielęgnację noworodków.

Odpowiedź na Twoje pytania

Skąd pochodzi wazelina?

W połowie XIX wieku pracownicy pierwszych pól naftowych w Stanach Zjednoczonych odkryli galaretowatą substancję tworzącą się na platformach wiertniczych i zaczęli stosować ją jako maść na drobne rany i oparzenia. Robert Chesebrough, chemik, odkrył metodę destylacji tej substancji — petrolatum — w lżejszą, oczyszczoną postać, którą sprzedawał pod nazwą Vaseline®. Od tego momentu Vaseline® uzyskała ogromną popularność ze względu na wysoką skuteczność zarówno w czystej postaci, jak i w charakterze składnika kosmetyków i produktów higieny osobistej.

Czy bezpieczne jest stosowanie produktów higieny osobistej Unilever zawierających wazelinę?

Tak. Wykorzystywana przez nas wazelina ma wysoką czystość i spełnia standardy farmaceutyczne. Jest skuteczna, została poddana gruntownej ocenie i można ją bezpiecznie regularnie stosować. Ten pogląd podziela szereg organów regulacyjnych i organów służby zdrowia, w tym Agencja Żywności i Leków odpowiedzialna za nadzór nad bezpieczeństwem żywności i leków w Stanach Zjednoczonych, która uznaje wazelinę za dostępny bez recepty produkt ochrony skóry.

Kontradmirał robert peary, uznany za pierwszego zdobywcę bieguna północnego, na ekspedycję w 1909 roku do ochrony skóry zabrał ze sobą vaseline®, bo nie zamarzała.

Wróć do góry