Przejdź do zawartość

Metyloizotiazolinon (MI)

Stosujemy konserwanty, by utrzymać nasze środki czystości i produkty higieny osobistej w dobrym stanie: bez nich zepsułyby się pod wpływem bakterii, drożdży i pleśni. Składniki konserwujące dobieramy starannie, upewniając się, że są one skuteczne i bezpieczne dla osób korzystających z naszych produktów.

A person washing their hands with soap

Metyloizotiazolinon (MI) to popularny konserwant w branży produktów higieny osobistej. Pojawiły się jednak obawy, że może on wywoływać alergie u pewnych osób. Wyeliminowaliśmy MI z większości naszych pozostawianych na skórze produktów higieny osobistej. W odniesieniu do spłukiwanych produktów higieny osobistej zredukowaliśmy zawartość MI w skali globalnej, by zapewnić zgodność z nowymi wymogami regulacyjnymi.

MI wymieniony jest na liście składników naszych produktów higieny osobistej, dzięki czemu osoby uczulone na ten składnik mogą unikać stosowania danego produktu. Będziemy nadal monitorować wyniki badań naukowych, by mieć pewność, że wszystkie nasze produkty są bezpieczne, skuteczne i w pełni odpowiadają wymogom regulacyjnym.

Odpowiedź na Twoje pytania

Co to jest MI?

MI to przezroczysty, bezbarwny płyn, który rozpuszcza się w wodzie. Zwiększa bezpieczeństwo i trwałość produktów, nie dopuszczając do rozwoju bakterii i drożdży. Bez konserwantów, takich jak MI, produkty mogłyby zacząć wydzielać nieprzyjemny zapach, zmienić kolor lub przeniknąć pleśnią, która może wytwarzać szkodliwe dla zdrowia toksyny.

Czy MI powoduje alergię?

Większość osób stosujących produkty zawierające MI nie ma reakcji alergicznych. W wyniku zgłoszonych przez dermatologów obaw, że MI może wywoływać alergie skórne u rosnącej grupy osób, nasze Centrum Bezpieczeństwa i Ochrony Środowiska (Safety and Environmental Assurance Centre, SEAC) poddało jednak ocenie wszystkie istotne dane kliniczne. W rezultacie wycofujemy ten składnik z naszych pozostawianych na skórze produktów higieny osobistej i ograniczamy jego ilość w produktach spłukiwanych.

Wróć do góry